Voices

Arnaldur Indridason, „Voices“, Vintage, 2010 m.

Šįsyk detektyvas Erlenduras tiria kaip ir ne visai įprastą žmogžudystę – viename Reikjaviko viešbučių nužudytas Kalėdų Senelis. Ir dar labai jau kompromituojančioje situacijoje…

Kam žudyti Kalėdų Senelį, viešbutyje dirbusį durininku ir visų galų meistru? Vargiai visų apskritai pastebimą?

Su kuo bešnekėsi, visi tyli kaip vandens į burną prisisėmę arba laido užuominas puse lūpų. Tačiau Erlenduras randa sprendimą vaizdui susidėlioti: pats apsistoja viešbutyje.

„Voices“ detektyvinė linija pasirodė geriau susukta nei „Jar City“. Gerokai sluoksniuotesnė (tik pabaigoje kai kurios detalės truputį nuleistos). Tačiau atmosfera ši Indridasono knyga anai neprilygsta – viešbučių pilna visur ir, kad ir kur jie būtų, pasirodo, veikia panašiai.

Istorija irgi vyniojasi gerokai lėčiau. Daugiau visokių flashbackų, kurie, gal ir atskleidžia laukinę, atšiaurią Islandijos pusę ir tai, kas atvedė Erlendurą ten, kur jis yra dabar, vis dėlto skaitėsi nuobodžiau. Gal dėl to, kad žanro klišės?

Be flashbackų, istorija perpinta su Erlenduro kolegės lygiagrečiai tiriama byla (labai žiauriai sumuštas mažas berniukas), pasakojama per jos ar Erlenduro flashbackus. Paliko mišrų įspūdį: iš vienos pusės labai tikroviška, sukrenčianti istorija, parodanti, kodėl taip sunku būti policininku. Iš kitos pusės, erzino, kad ji įkišta tarsi filleris užkamšyti trūkiams pagrindinės bylos istorijoje (galbūt svarstyta kaip atskiras pasakojimas, bet dėl situacijos atskirai būtų labiau ištempta?). Kažkaip norėjosi greičiau praskaityti.

O dar…

Patiko: užknisantis buvęs viršininkas. Vo (nykštys).

Nepatiko: policininkė, stresuojanti dėl sausainių, kai reikia nervintis dėl bylos 😦

Žodžiu, detektyvas tikrai neblogas, įtraukė. Bet kažko ir trūko.

Gal man dabar ne detektyvų fazė.

Absurdas Animaciniai filmai Antologija Apsakymai Apsakymų rinkiniai Biografijos Biologinė fantastika Britų literatūra Cyberpunk Dark Fantasy Detektyvai Distopija Drama Fantastika Grožinė literatūra Induizmas Istorija Istorinis detektyvas Istorinė dokumentika Kelionės laiku Kiti pasauliai Klasika Knyga ir filmas Komedija Lietuviška fantastika Lietuvių literatūra Magiškasis realizmas Meilės romanas Memuarai Mitologinė interpretacija Mokslinė fantastika Nepriklausomybė Noir Psichinė sveikata Publicistika Re-reads Religija Rusų literatūra Sapkowskis Satyra Skandinaviškas noir Socialinė fantastika Socialinė inžinerija Studija "Ghibli" Viduramžiai

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s