Love, Death and Robots

“Love, Death & Robots” (2019) – animacinė fantastinė antologija

Mėgstu animaciją. Mėgstu antologijas. Tad kai man pasiūlė pasižiūrėti „Netflix“ „Love, Death & Robots”, mielu noru įsimečiau šią animacinę antologiją į bagažnikėlį.

Tikėjausi kažko panašaus į „The Animatrix“ ar „Memories“, tačiau tai buvo ir tai, ir ne.

„Love, Death & Robots” sudaro (kol kas), berods, 18 epizodų. Visi trumpučiai – nuo 5 iki 15 min. Ir kiekvienas bent kažkaip siejasi su bent viena pavadinime nurodytų temų. Filmukai. Kiekvienas filmukas vis kitoks, istorijos rašytos vis kitų scenaristų ir animuotos vis kitų studijų arba pamaišytom kombinacijom.

Paliečiami žanrai labai įvairūs. Čia ir kosmoso klajonės, ir netikėtai aptiktas pasaulis, ir ateivių invazija, ir monstrai, ir postapokalipsė, ir alternatyvi istorija, ir kiborgai, ir kas tik nori.

Vis dėlto, visame šitame labai daug elementariausio triokšt pokšt keberiokšt. Bandoma sustabdyti monstrų invaziją – šaudynės. Kažkokie ne tai žvaigždžių, ne tai kieno karai – šaudynės. Kosminius technoredneckus užpuola ateiviai – šaudynės. Kiborgai apiplėšinėja konvojų – šaudynės. Archeologai/lobių medžiotojai aptinka… Jo. Idėja aiški.

Jei mėgstate geiminti, video efektus – super. Daug filmukų iš tiesų kurti studijų, besispecializuojančių specialiuose video efektuose ir tai atsispindi animacijoje. Kai kurie filmukai galėtų būti puikiais trailer‘iais šaudyklėse. Pavyzdžiui, „The Secret War“ – bolševikai vs neaiškus monstrai iš žemės gelmių. Šūviai, fejerverkai. Ir labai vaiski grafika.

Mano problema su „Love, Death & Robots” ir buvo tai, kad kai kuriuose filmukuose, be pykšt pokšt, nelabai daugiau ko ir buvo. Kažkokių įdomesnių istorijų buvo mažai. Dauguma nieko, bet kažkur matyta, nuspėjama. Negaliu dėl to pykti – kiekvienas, rašęs nors kokią trumpą istoriją, suvokia, kad trumpą tekstą parašyti ir rišliai, ir įdomiai, ir su kažkokiu vingeliu yra nežmoniškai sunku. Aprašymas, įvykis ar idėja? Dažniausiai tenka rinktis, ir tai gerai, jei sugebėjai pusėtinai sumontuoti. Originalumas – išvis problema. Filmukai bent turi pranašumą – grafika, vaizdo efektai.

Keli filmukai man tikrai patiko. Sąrašas subjektyvus, pažiūrėkit, gal jums patiks visai kiti dalykai.

3. Good Hunting. Istorija apie vaikiną, susidraugavusį su Tolimųjų Rytų mitologine lape. Deja, vaikino ir lapės pasaulį užtemdo pernelyg ankstyva steam-punkinė industrializacija, išgyvendinusi magiją, ir eksploatatoriai britų kolonistai. Tačiau galbūt magiją galima pakeisti steam inžinerija ir pritaikyti kovai su tikruoju blogiu? Patiko animacija, steam-punkinis Honkongas ir steam-punk inžinerijos pritaikymas mitologiniais tikslais.

2. Zima Blue. Apie Malevičiaus kvadratą turbūt girdėjote? Tai va. O čia vyrukas tapo kažkokį (vos ne tiesiogine žodžio prasme) kosmosą ir kiekvieną savo šedevrą paženklina ypatingo mėlio kvadratu. Stačiakampiu. Trikampiu. Visą laiką mėlynu, visą laiką Zima blue. Kodėl, genijus papasakos žurnalistei prieš parodydamas didžiausią savo šedevrą. Gražiai pateikta idėja (net jei irgi ne nauja). Išsiskiria animacija. Formos, spalvų deriniai. Labai patiko.

1. The Witness. Mano favoritas. Ką daryti, kai dažaisi ruošdamasi į darbą, o išgirsti ne tai klyksmą, ne tai šūvį? Aišku, pažiūri pro langą, o ten jau stovi bičas, apsitaškęs kraujais. Ką daryti? Bėgti. Visas filmukas – gaudynės. Kodėl favoritas? Nes išskirtinis pateikimas – tiek personažų, tiek aplinkos. Šūvis ne būtinai sprogsta, o gali stilizuotai vizualiai – BAM – pykštelėti. Personažai labai atidirbti vizualiai. Aplinka (ko gera) – vėl Honkongas. Pasakiškai realistiška detalizacija (pagooglinkit miesto gatvių vaizdus) – kondicionierių dėžutės daugiaaukščių namų pastatuose, siauros, dėžėmis užkrautos alėjos, siauros laiptinės. Spalvoti taksai dviejomis kalbomis. Šilkiniai ryškiaspalviai chalatėliai. Labai sužaista istorijos kompozicija, vizualumu. Toks animacinis kamerinis-teatrinis pastatymas.

Antrą sezoną žiūrėsiu, ypač, jei bus tokių darbų kaip šiti trys, bet jei vėl dominuos pykšt pokšt, dėl trečio pagalvosiu.

Absurdas Animaciniai filmai Antologija Apsakymai Apsakymų rinkiniai Biografijos Biologinė fantastika Britų literatūra Cyberpunk Dark Fantasy Detektyvai Distopija Drama Fantastika Grožinė literatūra Induizmas Istorija Istorinis detektyvas Istorinė dokumentika Kelionės laiku Kiti pasauliai Klasika Knyga ir filmas Komedija Lietuviška fantastika Lietuvių literatūra Magiškasis realizmas Meilės romanas Memuarai Mitologinė interpretacija Mokslinė fantastika Nepriklausomybė Noir Psichinė sveikata Publicistika Re-reads Religija Rusų literatūra Sapkowskis Satyra Skandinaviškas noir Socialinė fantastika Socialinė inžinerija Studija "Ghibli" Viduramžiai

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s