The Last Temptation

Val McDermid. „The Last Temptation“ Harper Collins, 2006

Perskaičius „The Last Temptation“, norėsis kažko šviesesnio. Val McDermid jau nuo pat pradžių užmeta labai sunkaus turinio. Skaitytojas susiduria su prekeiviais žmonėmis ir narkotikais, mafija ir į ją infiltruojama policija, psichologiniu ir fiziniu smurtu, kankinimais, žiauriomis žmogžudystėmis ir nuo lenciūgo nutrūkusiu psichopatu. Tikrai nebuvau pasiruošusi tiek purvo vienoje knygoje. Dalis šių žiaurumų netgi nebuvo būtini. Galbūt todėl šią knygą skaičiau taip ilgai.

Turbūt senstu ir sentimentalėju 🙂

Šios knygos siužetas padalintas į dvi persipynusias gijas. Sekant viena, Carol Jordan išbando naują, į nusikalstamą grupuotę infiltruojamos policininkės rolę tam, kad prigautų jos vadeivą. Sekdami kita gija, susiduriame su (neoficialia) vokiečių detektyvės Petros Becker ir olandų detektyvės Marijkės van Hasselt komanda, bandančia sugauti serijinį žudiką. Kas sieja šias dvi linijas? Petra – Carol kontaktas vykdant slaptąją operaciją, o buvęs Carol kolega ir serijinių žudikų profiliuotojas, psichologas Tony Hill, paprašius pačiai Carol, padeda Petros ir Marijkės tyrimui.

Abi siužeto gijos papildo viena kitą, tačiau ne visąlaik. Kartais jos tiesiog stumdosi bandydamos išsitekti vienoje knygoje, į visa dar spraudžiantis ir politikavimui vykdant tarptautinius nusikaltimų tyrimus. Kas verčia smalsauti, kodėl siužeto linijos nebuvo atskirtos į dvi atskiras istorijas. Daug dėmesio skiriama Carol jausmams vykdant infiltraciją į mafijos vadeivos aplinką, žudiko emocinei būsenai ir personažų tarpusavio jausmų dinamikai. Galbūt policijos tyrimai taip vyksta ir realiame gyvenime, bet tai, kad pastoviai reikėjo sklaidyti dėmesį šokinėjant tarp temų ir skirtingų personažų perspektyvų, blaškė ir kiek vargino.

Knygos pabaiga buvo užskubinta ir kiek sugrūsta: daugiau dėmesio skyrus mafijinei siužeto linijai ir bemaž apleidus serijinio žudiko liniją. Malonumą kiek pagadino ir sutapimai, kurių buvo keliais per daug.

Bendrai paėmus, istorija buvo gan nebloga ir įdomi, nors labai ambicinga ir tikrai viena tamsiausių, kiek teko skaityti. Šios knygos nerekomenduočiau jautresniems skaitytojams„The Last Temptation“ man kėlė kompulsyvų norą įvožti stikliuką ar du ko nors stipresnio.

Absurdas Animaciniai filmai Antologija Apsakymai Apsakymų rinkiniai Biografijos Biologinė fantastika Britų literatūra Cyberpunk Dark Fantasy Detektyvai Devyniasdešimtieji Distopija Drama Fantastika Grožinė literatūra Induizmas Istorija Istorinis detektyvas Istorinė dokumentika Kelionės laiku Kiti pasauliai Klasika Knyga ir filmas Komedija Lietuviška fantastika Lietuvių literatūra Magiškasis realizmas Meilės romanas Memuarai Mitologinė interpretacija Mokslinė fantastika Nepriklausomybė Psichinė sveikata Publicistika Re-reads Religija Rusų literatūra Sapkowskis Satyra Skandinaviškas noir Socialinė fantastika Socialinė inžinerija Studija "Ghibli" Viduramžiai

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s